RALLY

Odličan start prvenstva za buzetskog automobilista

0
Viliam Prodan na Quattro River Rallyu (FOTO: facebook)

Buzetski automobilist Viliam Prodan sa suvozačem Marko Stiperskim pobjednici su hrvatske konkurencije prvog ovogodišnjeg rally natjecanja ‘Quattro river rally’ koji se vozio u okolici Karlovca. Nakon odvoženih ukupno 12 nepredvidivih i zahtjevnih brzinaca u subotu i nedjelju Prodan i Stiperski su sa svojom ford fiestom rally3  bili jedina domaća posada koje je natjecanje završila ispod jednog sata (59:41,1). Tim rezultatom postigli su i prvo mjesto u Alpe Adria kupu, dok su osmo mjesto zauzeli u ukupnom poretku Quattro River Rallya, koji je osvojila bugarska posada Nikolaj Gryazin i Konstantin Aleksandrov u citroenu c3 rally2, ispred španjolaca Jose Lopeza i Danija Vazqueza koji su nastupili sa škoda fabiom rally 2 RS. Na ovom automobilističkom natjecanju nastupilo je 90 posada iz čak 16 europskih zemalja.

Od istarskih posada prvo mjesto klase 3 osvojili su Nenad Hrvatin i Doris labinjan (Prorace) u peugeotu 306 s vremenom 1.06:00,0, dok su njihovi klupski kolege Marko Fakin i Aleksandar Radovčić u renaultu clio rally 5 osvojili peto mjesto klase sa zaostatkom od 5.32,0 minuta za prvoplasiranim Hrvatinom. Lari Matošević i Roberto Cerin (Prorace) u peugeotu 106 nisu uspjeli završiti utrku zbog kvara na automobilu. (S. Ž.)