Bruno Blašković osvojio pet medalja na državnom prvenstvu u plivanju

0
Na prvenstvu se natjecala i Nina Zuccon

U Zagrebu je od 24. do 27. srpnja održano prvenstvo Hrvatske u plivanju. Natjecanje je održano na otvorenom plivalištu Mladosti a sudjelovalo je oko 450 plivača i plivačica. Među njima nastupalo je  i dvoje plivača Plivačkog kluba Pula, Nina Zuccon i Bruno Blašković. Nina Zuccon u kvalifikacijama na 50 prsno zauzela je 18. mjesto dok je mlađi junior Bruno Blašković ukupno osvojio 5 medalja: 1 zlato, 2 srebra i 2 brončane medalje.

Zlatni je bio na 100 leđno u mlađe juniorskoj kategoriji s rezultatom 58.47, u istoj disciplini osvojio je i dvije srebrne medalje kao mlađi senior i junior. U disciplini 50 slobodno u mlađe juniorskoj kategoriji osvojio je srebrnu medalju s vremenom 24.33. Na 100 slobodno u mlađe juniorskoj kategoriji osvojio je brončanu medalju s rezultatom 52.82. Na 100 leđno u apsolutnoj kategoriji bio je četvrti, a četvrti je bio i na 100 leptir u mlađe juniorskoj kategoriji. Ovim državnim prvenstvom završena je natjecateljska sezona Plivačkog kluba Pula.