PRVA HRL - JUG

Buzećani u posljednjih deset minuta prelomili susret

0
Raul Valković (FOTO: MRK Trogir)

Nova pobjeda Buzećana na svom parketu, ovoga puta protiv rukometaša Ardiaeia iz Župe Dubrovačke zadržalo ih je na trećoj poziciji . Gostujuća momčad koja je prošloga vikenda na svom parketu uzela dragocjene bodove u borbi za Premijer ligu Umažanima, na buzetskom parketu nije uspjela zabilježiti ništa više od ‘pristojnog’ poraza. Sa serijom od tri uzastopna zgoditka u prvih deset minuta susreta domaći rukometaši stigli su do prednosti (4:2), koju su uspješno održavali tijekom većeg dijela susreta. Gosti su u 20. minuti tek nakratko uspjeli vratiti egal (7:7), no to kao da je ‘razljutilo’ Raula Valkovića koji je sa svoja dva zgoditka, uz još jednog Tomislava Karaule ponovno vratio prednost od tri zgoditka na buzetsku stranu (10:7).

Imali su domaći rukometaši u drugom dijelu i četiri zgoditka prednosti (16:12 - 37’), no više od toga nije išlo. Gosti s juga Hrvatske čak su u naredne četiri minute gotovo uspjeli istopiti domaću prednost (17:16), no s nekoliko dobrih prodora sve je na ‘svoje mjesto’ vratio Lorenzo Nežić. Gosti se međutim ne predaju i sa tri uzastopna zgoditka vraćaju izjednačeni rezultat na semafor (21:21) samo sedam minuta prije kraja susreta. No potom iskusni Raul Valković i Sandro Samardžić ipak osiguravaju Buzećanima vrijednu pobjedu. U domaćim redovima najbolji strijelci bili su Lorenzo Nežić i Raul Valković sa devet postignutih zgoditaka. (S. Ž.)