28. KOLO SUPERSPORT HNL-a

Puljani nisu uspjeli naplatiti bolju igru na terenu (FOTO)

0
Sa susreta Istre 1961 i Lokomotive (FOTO: Milivoj Mijošek)

Pulski nogometaši uspjeli su ostati neporaženi u susretu 28. kola Supersport HNL-a. Protivnik 'zeleno-žutih', zagrebačka Lokomotiva, jedina je momčad u HNL prvenstvu protiv koje Puljani ne znaju za pobjedu već gotovo dvije sezone. Mlada i poletna momčad iz Zagreba i ovoga se puta pokazala kao veliki izazov za pulsku momčad. Oba su sastava u ovaj susret ušla bez svojih prvih vratara, pa je tako na 'zeleno-žutom' golu po prvi puta nakon povratka stajao Marijan Ćorić.

Puljani su u prvom dijelu bili puno bolja momčad, imali izgledne prilike no bez konkretnog rezultata.Najopasniju domaću priliku imao je Dario Marešić u 24. minuti kada je iz slobodnog udarca sa nekih 30-ak metara pucao zamalo pored gola. U 38. minuti Čuić je lijepo ubacio za Fileta, koji glavom puca u gostujućeg vratara Šubarića.

U nastavku susreta gosti su uspjeli uspostaviti terensku ravnotežu no bez pretjeranih prilika za zgoditak. Pljesak sa tribina Drosine čuo se u 64. minuti kada na ubačaj Čuića Filet pokušava atraktivno škaricama no promašuje loptu. U susretu koji je bio dosta miran sudac Lovrić podijelio je čak osam žutih kartona gubivši u pojedinim situacijama jedan kriterij za slične prekršaje. Mreža se tresla u 79. minuti kada je na ubačaj glavom Koskija Filet okrenuo obranu i pogodio donji lijevi kut Šubarićevog gola, no sudac svira zaleđe.

---

ISTRA 1961 - LOKOMOTIVA 0:0

Kraj susreta na Drosini. Pulska Istra je i u drugom uzastopnom susretu na svom terenu zabilježila remi bez golova

90' - igrati će se dvije minute nadoknade

87' - pokušao je Canjuga iz slobodnog udarca, no Ćorić je u pravom kutu

84' - zaiskrilo je sada između Mudražije i Blagojevića koji su dobili žute kartone. Mudražija je izašao iz igre, a umjesto njega na terenu je Žilinski

79' - Puljani su zatresli mrežu, nakon što je Filet iz okreta pogodio Šubarićevu mrežu, no sudac svira zaleđe

77' - Mersinaj s leđa ruši Ćalušića i dobiva žuti. Istra mijenja, umjesto Čuića u igri je Matheus, a umjesto Ćalušića Maurić

69' - mijenja i Lokomotiva. Umjesto Bartoleca i Goričan u igri su Vranjković i Canjuga

67' - prve izmjene na utakmici. Ušli su Koski i Valinčić, a van igre su Kadušić i Petrusenko

64' - ponovno se čuje pljesak s tribina Drosine. Čuić je ubacio loptu, a Filet pokušao atraktivno škaricama, no promašio je loptu

61' - Petrusenko ruši Leovca i zarađuje žuti karton

59' - Lokomotiva je imala ubačaj s ruba kaznenog prostora, no Leovac puca u živi zid

56' - ponovno opasna situacija pred Lokomotivinim golom, no opasan udarac Fileta brani Šubarić

48' - Goričan je bio sam u kontranapadu no njegov udarac završio je visoko preko gola

Krenulo je drugo poluvrijeme, bez promjena u sastavima

Kraj prvoga dijela u Puli. Mreže su u prvih 45 mirovale

38' - ubacio je Čuić iz okreta, a Filet glavom puca u Šubarića

32' - sada je Lokomotiva imala odličnu situaciju za pogodak! Mudražija je petom izbacio Šotičeka čiji udarac ide pored gola

24' - Marešić je iz slobodnog udarca sa nekih 30-ak metara zamalo iznenadio vratara Šubarića koji vadi loptu iz svog desnog donjeg kuta u korner

22' - I Ante Majstorović je požutio, nakon sudara s Mersinajem

13' - Kadušić je s leđa startao na Leovca i Lovrić je procijenio da je to za žuti karton na veliko negodovanje publike

11' - u dobroj prilici je sada s druge strane bio Duje Čop, no mlak udarac s par metara bio je lak plijen za Ćorića

10' - ponovno odlična akcija Fileta koji je primio loptu na sredini igrališta, došao do šesnaesterca i njegov odmjeren udarac odlazi tik pored desni vratnice Lokomotivinog gola

8' - odlična prilika za Istru gdje je Ćalčušić pronašao Fileta čiji udarac brani Šubarić. No sudac Lovrić označava zaleđe

5' - prva prijetnja domaćih nogometaša. Kadušić je ubacio prizemnu loptu u šesnaesterac, a Filet u padu pucao pored gola