ISTARSKI RUKOMETNI DERBI

Rovinježi stigli na bod do Buzeta

0
Lorenzo Nežić, Buzet (FOTO: Milivoj Mijošek)

Nekadašnji Buzećan i dugogodišnji rukometaš buzetskog kluba, a danas trener Rovinja Aljoša Sirotić uspio je u istarskom derbiju Prve rukometne lige- jug nadmudriti svog nekadašnjeg mlađeg suigrača Ranka Silića. Rovinježi su na svom terenu ubilježili poprilično uvjerljivu pobjedu, a najveće zasluge idu odlično raspoloženima Nedjeljku Jurkoviću koji je postigao deset zgoditaka te kapetanu Tonyu Zarevu koji je bio precizan u devet udaraca prema golu Buzećana.

Domaći su rukometaši gotovo od samog početka susreta držali igru pod svojom kontrolom i lagano povećavali prednost pred indisponiranim gostujućim rukometašima, pa je nakon dvostrukog zgoditka Alessia Benussija na semaforu na ulasku u 28. minuti stajalo visokih 17:10. Rovinježi nisu usporavali ni u drugom poluvremenu te Sani Maroš zgoditkom u 55. minuti diže prednost domaće momčadi na dvoznamenkastu cifru (33:23). Da bi poraz na kraju ipak bio malo ‘pristojniji’ pobrinuo se sa tri uzastopna zgoditka u minutu i pol mladi Lorenzo Nežić. (S. Ž.)